DESG V&VN Diabetes Farmacotherapie | donderdag 6 november 2025
Ook voor de behandeling van diabetes geldt: one size does NOT fit all!
In dit dagdeel wordt besproken hoe je de kennis, die is opgedaan in de e-learning, bij jouw patiënt kunt toepassen aan de hand van casuïstiek vanuit de eigen praktijk.
De e-learning bestaat uit 4 modules en bevat nieuwe inzichten in de verschillende types diabetes, de verschillende nieuwe richtlijnen en is daarnaast een goede mix van herhaling van farmacotherapeutische principes, bloedglucoseregulerende medicatie, maar besteedt ook aandacht aan het nut/onnut van frequent gebruikte nevenmedicatie voor cardiovasculair risicomanagement (ook al is men niet bevoegd deze medicatie zelf voor te schrijven) en juridische aspecten van voorschrijfbevoegdheid.
Om aan de casuïstiekmiddag mee te kunnen doen, moet je de e-learning eerst hebben gemaakt. Alle deelnemers worden geacht een casus uit de eigen praktijk (type 1, type 2 of kind) in te sturen. De commissie selecteert hieruit zoveel mogelijk gevarieerde problematiek.
e-learing beschikbaar na 1 september
U kunt deze e-learning ook separaat bestellen en maken (let op een nieuwe versie is in de maak, dit kan pas na 1 september), maar u zult zien dat het meedoen met de casuïstiekmiddag een duidelijke meerwaarde heeft, zoals door eerdere deelnemers werd gemeld in de evaluatie.
Deze nascholing is ontwikkeld vanuit een samenwerking tussen V&VN Diabeteszorg, de DESG (diabetes education study group) en de NVE Academy.
Indien u aan de fysieke dag deelneemt dient u de e-learning voorafgaand aan de dag te volgen. Note: De nieuwe e-learning is pas na 1 september beschikbaar, eerder kan deze niet worden gemaakt. Deze dag wordt gebruikt om nieuwe elementen -die in de nieuwe update komen- te bespreken.
Deelname
De kosten voor de e-learning én cursusdag bedragen € 110,-. Als u enkel de e-learning wilt volgen bedragen de kosten € 55,-.
Na betaling krijgt u toegang tot de e-learning (pas na 1 september). Hiervoor gaat u terug naar deze scholingspagina. De start e-learning link is dan zichtbaar.
Voor het volgen van de cursusdag wordt accreditatie aangevraagd bij:
Voor het volgen van de e-learning wordt accreditatie aangevraagd bij:
Title: |
---|
Author: |
---|
Title: |
---|
Please select the Author to view abstracts. |
Deelname aan de e-learning en de cursusdag op 6 november 2025 (Inschrijving is enkel voorbehouden aan beroepsbeoefenaars.)
€110,00Toevoegen aan winkelwagen
Toegang tot de e-learning. Let op. Deze inschrijving is alleen voor de e-learning.
DESG V&VN Diabetes Farmacotherapie vindt plaats in het:
MeetUp
Jaarbeursplein 6
3521 AL Utrecht
Jaarbeurs MeetUp ligt direct naast Utrecht Centraal station.
Indien u vragen/opmerkingen heeft over de DESG V&VN Diabetes Farmacotherapie cursus kunt u contact opnemen met de NVE Academy door een mail te sturen naar academy@nve.nl of te bellen naar 06-53 40 15 61.